Olej kokosowy jest często nazywany masłem kokosowym lub po prostu tłuszczem kokosowym składa się w większości z kwasów tłuszczowych – średnio oraz krótko łańcuchowych. Od dawien dawna olej kokosowy znany jest jako substancja wspomagająca odchudzanie i regulująca metabolizm. W niemal połowie skład oleju kokosowego stanowi kwas laurynowy. Jest to substancja podnosząca również odporność. Olej kokosowy uzyskuje się głównie z miąższu orzecha kokosowego.

Olej kokosowy znalazł zastosowanie zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce dzięki swoim właściwościom zdrowotnym i pielęgnacyjnym. Paradoksalnie olej kokosowy jest najlepszym środkiem... na odchudzanie. Pozwala bowiem pozbyć się nadwagi i otyłości, gdyż nie odkłada się w postaci zbędnego tłuszczu, lecz jest wykorzystywany do produkcji energii i spalania kalorii.

Olej kokosowy – który wybrać?

Często polecamy olej kokosowy, zwłaszcza jako produkt stosowany podczas przygotowywania potraw – zamiast smażyć na "kujawskim" czy innym rzepaku – proponujemy olej kokosowy który jest stabilny  przy wysokiej temperaturze i nie grożą im szkodliwe dla zdrowia przemiany, które sprawią, że potrawa bardziej nam będzie szkodzić niż nas żywić  a to już poważna sprawa.

W różnych sklepach mamy do wyboru rafinowane i nierafinowane oleje i to samo dotyczy kokosowego. Z racji, że różnica cenowa jest znaczna – warto wyjaśnić jak wygląda ona w kontekście właściwości produktu.

Co do różnicy pomiędzy olejami – będzie przede wszystkim odczuwalna w aromacie, ponieważ nierafinowany ma charakterystyczny smak i zapach, a rafinowany – jest ich pozbawiony na drodze rafinacji.

 Sprzedajemy oleje  certyfikowane 100% BIO

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

KPAX Piotr Tworek

Zamów telefonicznie! Zadzwoń: 668 550 323 sklep@ekofamilia.pl
ul. J.H. Dąbrowskiego 431 60-451 Poznań woj. wielkopolskie
6141137879

Sklep internetowy Shoper.pl